Україна вітає інвестиції в енергетичний сектор Туреччини

Україна в першому за кордоном закликає турецькі фірми взяти участь у тендерах на енергетичну інфраструктуру на суму $ 3 млрд.

Під час першого роуд-шоу української публічної компанії «Укренерго» за кордоном, яке відбулося минулого тижня в Анкарі, турецьким компаніям було запропоновано взяти участь у тендерах української електроенергетичної інфраструктури, які будуть запропоновані протягом наступного десятиліття.

Голова наглядової ради національної енергетичної компанії України «Укренерго» Севки Акунер повідомив агентству Anadolu в четвер, що тендери на електроенергетичну інфраструктуру вартістю $ 3 млрд готові до захоплення. Детальніше з даною інформацією можна ознайомитися на офіційному порталі:  www.ueex.com.ua/rus/auctions/gas-cost-calculator/.

«Лише кілька українських компаній можуть здійснити заплановані інвестиції», — пояснив він, залишивши турецьким компаніям можливість пробитися на цей вільний ринок.

Енергетичний сектор України в даний час переживає трансформацію. Щоб модернізувати енергетичну інфраструктуру радянського періоду, країна хоче лібералізувати торгівлю енергоресурсами, відмовившись від довгострокових контрактів, щоб використовувати більш динамічні та економічно ефективні ціни на вільному ринку.

1 липня розпочалася ця лібералізація з метою приведення енергетичного ринку країни у відповідність з Третім енергетичним пакетом ЄС. Цей законодавчий пакет для внутрішнього ринку нафти і газу в ЄС спрямований на покращення функціонування внутрішнього енергетичного ринку та вирішення деяких структурних проблем, які детально описані на порталі КЕБ https://www.ueex.com.ua/rus/exchange-quotations/natural-gas/.

Акунер зазначив, що одним з результатів цієї трансформації стала передача важливих державних монополій наглядовим радам, що складається в основному з незалежних членів.

Він пояснив, що пропоновані тендери будуть підтримуватися незалежними міжнародними організаціями, такими як Світовий банк і Європейський банк реконструкції і розвитку (ЄБРР), і будуть проводитися в рамках прозорого процесу.

Партнерство з Міжнародною турецько-українською Асоціацією підприємців

Роуд-шоу, проведене Укренерго у партнерстві з Міжнародною турецько-українською Асоціацією підприємців (TUID), сприяло розвитку енергетичного сектора в Україні, але Acuner сказав, що інші можливості доступні і в інших секторах.

«Наприклад, турецька будівельна компанія Onur є хорошим прикладом цього. Компанія побудувала сотні кілометрів доріг в Україні», — сказав Акунер.

Будівельна компанія Onur працює в різних країнах світу. Компанія вже має свою присутність в Україні і має там хорошу репутацію.