Цікаві факти про спрощені тендерні закупівлі

Спрощенні державні закупівлі – це один видів тендеру, коли можна знайти виконавця без запуску аукціону. Тобто, замовник має реальну можливість самостійно обрати певного виконавця й підписати з ним особистий договір.

Важливо зазначити, що це актуально лише за умови, якщо сума предмету закупівлі не перевищує конкретно зазначену позначку. Якщо ж вона є вищою, то проведення аукціону і торгів буде обов’язковою процедурою. Варто зазначити, що незалежно від того, який це буде вид тендеру, та чи будуть там якісь торги, сама участь в тендері є обов’язковою. Тому, варто досить серйозно підійти до вибору електронного майданчика. Один з перевірених сайтів – це УУБ (українська універсальна біржа). Основний критерій по вибору майданчика – це його наявність серед переліку акредитованих сайтів в системі Прозоро.

Цікаві та інформативні моменти стосовно тендерних закупівель

Сама процедура державних закупівель не є настільки важкою, як думає велика кількість людей. З найцікавіших моментів можно виділити наступні:

  • Відміна тендеру – замовник, будучи ініціаторам певного тендера має можливість відмінити його проведення при умові, якщо встиг відкликати пропозицію до закінчення терміну, відведеного на подання заявок;
  • Кінцевий термін – на те, щоб розглянути всі пропозиції та обрати найбільш вигідне, замовнику відводиться 5 робочих днів. Якщо цього часу йому недостатньо, він повинен виступати з відповідним запитом;
  • Ще один цікавий момент стосується ситуацій, коли на виконання певного замовлення відкликається лише один учасник. Багато хто вважають, що в такому разі закупівля не переходить до етапу кваліфікації. Насправді, це відбувається в автоматичному режимі, а замовник зобов’язаний оцінити цю пропозицію;
  • Оскарження – мова йде про те, що учасники мають реальну можливість оскаржити відмову, у випадку, якщо не було жодної аргументованої підстави для того, щоб обирати іншого замовника. В такому випадку, саме замовнику потрібно дати відповідь потенційному виконавцю. Більш того, на це відводиться до 3 робочих днів.

Це лише декілька цікавих та корисних моментів, стосовно тендерних закупівель. Важливо розуміти, що створення тендера та участь в ньому потребує певних знань. Тому, тим хто не сильно розбираються в цьому напрямі, рекомендується приділяти даному моменту особливу увагу.